#
# Klaudia Mojsak

Jak reagować na negatywne opinie i komentarze?

08 kwiecień 2021

Przy prowadzeniu własnego biznesu, którego jakikolwiek ślad znajduje się w Internecie - chociażby wizytówka Google, własna strona internetowa, konta na social mediach - musimy być świadomi, że jesteśmy wystawieni na możliwość oceny naszej działalności.

#
# Szymon Mojsak

Czym są wizytówki NAP czyli jak pozycjonować się lokalnie?

03 marzec 2021

NAP to wirtualna wizytówka firmy, której nazwa pochodzi od trzech angielskich słów – Name, Address, Phone. Taka wizytówka, zawierająca podstawowe informacje na temat przedsiębiorstwa, może być umieszczona w lokalnym serwisie lub katalogu stron internetowych.

#
# Klaudia Mojsak

Mowa ciała - fakty i mity

19 luty 2021

Dzisiaj będzie wyjątkowo ciekawie, bowiem przewidziałam kolejny artykuł z serii: Mowa Ciała w biznesie. Wokół tego zagadnienia narosło wiele mitów i kontrowersji, i właśnie to będzie tematem posta. Sprawdźmy zatem, które popularne opinie i twierdzenia są fałszywe, a które okażą się prawdą.

#
# Szymon Mojsak

Google Tag Manager najpopularniejsze tagi i funkcje

12 grudnia 2020

Jednym z największych atutów Google Tag Managera jest dostępność i obsługa tagów wielu dostawców. Lista wspieranych integracji ciągle rośnie, dlatego dziś pokażę Ci najpopularniejsze tagi i funkcje Menadżera Tagów Google.

#
# Szymon Mojsak

Dlaczego warto używać Menedżera tagów Google?

26 listopada 2020

Menedżer tagów Google to narzędzie, bez którego współczesna analityka internetowa byłaby o wiele uboższa i o wiele mniej efektywna. Jeśli jeszcze jakimś cudem z niego nie korzystasz w codziennej pracy, ten tekst jest właśnie dla Ciebie. Dowiesz się z niego, dlaczego warto używać Google Tag Manager.

#
# Szymon Mojsak

Reklama w wyszukiwarce czyli Google Adwords dla początkujących

23 listopad 2020

Reklama w sieci wyszukiwania to skuteczny sposób na promocję niemal dla każdego biznesu. Co musisz wiedzieć, zanim zaczniesz promocję za pomocą Google AdWords? Przeczytaj nasz poradnik dla początkujących i zadbaj o swoją widoczność w internecie!

#
# Szymon Mojsak

Adwords - skróty i pojęcia

20 listopad 2020

W nawiązaniu do ostatniego wpisu dotyczącego reklamy Adwords dla początkujących, przygotowałem dla Was krótką ściągawkę najważniejszych pojęć związanych z reklamą w wyszukiwarce. Mam nadzieję, że ten krótki zbiór pojęć ułatwi Wam poruszanie się w świecie Adwords.

#
# Klaudia Mojsak

Sesja wizerunkowa - czym jest i czy warto ją wykonać?

12 listopad 2020

Nadeszła jesień, która obfituje w przepiękne kolory na zewnątrz, a to sprzyja wielu sesjom fotograficznym w plenerze. Dziś chciałabym podjąć temat sesji wizerunkowej. Czym jest? Kiedy powinniśmy ją wykonać? Czy ma to jakiś sens, jeżeli większość potrzebnych fotografii możemy pobrać z Internetu?

#
# Klaudia Mojsak

5 zasad dobrej rozmowy telefonicznej

23 październik 2020

Zapewne zdajecie sobie sprawę jak ważną rolę odgrywa komunikacja z klientem. Jakość obsługi telefonicznej bezpośrednio wpływa na wizerunek firmy. Bagatelizowanie tej drogi kontaktu jest dużym błędem.

#
# Klaudia Mojsak

Mowa ciała w biznesie - wstęp

15 październik 2020

Założę się, że pojęcie mowa ciała lub język ciała nie jest Ci obce. W końcu psychologia jako nauka staje się coraz bardziej powszechna, używamy wiedzy z tego zakresu tak naprawdę w każdej dziedzinie życia.

#
# Szymon Mojsak

Czy warto dodawać czat na stronie internetowej?

08 październik 2020

Chcesz pozyskać nowych klientów? W takim razie pewnie już wiesz, jak ważny jest sprawny kontakt z potencjalnym klientem, a czat zdecydowanie ten kontakt ułatwia. Czy warto zatem dodawać go na swojej stronie?

#
# Szymon Mojsak

Co to jest Facebook Piksel i dlaczego musisz go mieć

02 października 2020

Istnieje wiele sposobów wykorzystywania danych, które Facebook Pixel gromadzi na podstawie śledzenia użytkowników. Wszystko po to, aby jak najbardziej zoptymalizować swoją strategię marketingową w serwisie Facebook.

#
# Szymon Mojsak

Jak łatwo i za darmo tworzyć grafikę do social media?

13 maj 2020

Wszyscy jesteśmy wzrokowcami. Nie ma co ukrywać, że grafika pełni bardzo ważną rolę w dzisiejszych social media. Do jej tworzenia nie potrzebujecie wcale specjalistycznych narzędzi, wystarczy wam przeglądarka i Canva.

#
# Szymon Mojsak

Proste narzędzie do planowania treści w social media

05 maj 2020

Planowanie postów w social media stało się jeszcze prostsze. Dawniej publikacja na Instagramie wymagała od nas użycia zewnętrznych narzędzi. Facebook umożliwił to przy użyciu swojego autorskiego narzędzia – Creator Studio. Pokażę Ci jakie to proste!

#
# Szymon Mojsak

Czy logo firmy ma znaczenie?

26 lutego 2020

Własna działalność to ciężki kawałek chleba. Przygotowałem dla Was krótki artykuł, w którym dowiecie się czy konieczne jest posiadanie firmowego logo oraz jak powinno wyglądać.

#
# Szymon Mojsak

E-commerce w pigułce czyli jak zacząć sprzedaż w sieci?

13 lutego 2020

Skoro tu trafiłeś to zapewne wpadłeś na świetny pomysł na biznes i chciałbyś zacząć sprzedawać swoje produkty w sieci. Dobra decyzja! Przygotowałem dla Ciebie 5 prostych kroków, dzięki którym dowiesz się jak zacząć sprzedaż produktów w sieci.

#
# Szymon Mojsak

Strona internetowa czy fanpage – co wybrać?

27 stycznia 2020

Czy warto w dzisiejszych czasach tworzyć stronę internetową i płacić za jej utrzymanie? Zalet jest więcej niż kilka, ale zanim do nich przejdziemy spójrzmy jeszcze raz na to co oferują nam social media.

#
# Szymon Mojsak

Jak zautomatyzować social media?

20 stycznia 2020

Social media to świetny sposób na marketing nie tylko firmy ale i naszego wizerunku. Dlatego warto przeanalizować co warto zautomatyzować by ułatwić sobie życie 🙂 Zanim jednak zaplanujesz wszystkie posty i oderwiesz się od nich całkowicie, warto spojrzeć na to wszystko z innej perspektywy.

#
# Szymon Mojsak

Obowiązkowa strona internetowa dla spółki

16 stycznia 2020

Ustawa z dnia 30 sierpnia 2019 roku wprowadza kolejne zmiany w zakresie funkcjonowania spółek handlowych. Wprowadza ona w art. 5 k.s.h. nowy § 5, zgodnie z którym spółka akcyjna i komandytowo-akcyjna prowadzą własne strony internetowe.

#
# Szymon Mojsak

Jak radzić sobie z dokumentami

07 stycznia 2020

Kiedy o nich pomyślimy mamy pewnie przed sobą jeden wielki biurowy chaos. Z papierologią mamy styczność niemalże na co dzień, a praca z nią niestety nie należy do najprzyjemniejszych zadań. Przedstawię Wam więc mój sposób jak radzić sobie z dokumentami.